Park technologiczny - wielkie otwarcie
4 December 2011 10:39 AM
Proces wynajmu powierzchni w MMC Brainville jest już bardzo zaawansowany. Prawie 1/3 powierzchni biurowej jest już wynajęta. Wśród klientów firm, które we wrześniu rozpoczną swoją działalność na terenie MMC Brainville, są przedstawiciele zarówno dużych i działających od lat na rynku przedsiębiorstw, jak również młodych i innowacyjnych startupów. Wszystkich łączy to samo są pasjonatami nowych technologii i tworzą projekty z dziedziny szeroko pojętego IT - mówi Krzysztof Wnęk z MMC Brainville

W gronie podmiotów, które zdecydowały się otworzyć swoje biuro w MMC Brainville, jest sądecka firma BCS Polska, będąca częścią międzynarodowej grupy IBCS Group, Fritz Group - spółka znanego sądeckiego przedsiębiorcy Ryszarda Fryca, która działa w obszarze finansów i nowych technologii, oraz Yabess Group - innowacyjny startup, którego właściciele są jednocześnie studentami Wydziału Informatyki WSB-NLU.

- Park technologiczny w Nowym Sączu został wybrany na siedzibę Yabess Group ze względu na możliwość rozwoju firmy poprzez zdobywanie kontaktów z innymi podmiotami z podobnej branży znajdującymi się w MMC Brainville, otrzymywanie pomocy w zakresie pozyskiwania funduszy z UE, a także kompleksowość usług dostępnych w jednym miejscu, np. bank, serwerownia - tłumaczy Rafał Hatlaś z Yabess Group, firmy wynajmującej powierzchnię w MMC Brainville.

Część klientów MMC Brainville to firmy spoza Sądecczyzny, dla których decyzja o zlokalizowaniu swojej działalności w parku wiąże się z koniecznością stworzenia nowego zespołu. MMC Brainville aktywnie włącza się w proces rekrutacji pracowników dla nowych najemców. Na stronie www.brainville.pl został uruchomiony moduł, za pośrednictwem którego kandydaci mogą aplikować pod konkretne ogłoszenia, ale również umieścić swoje CV w bazie. Możliwości zatrudnienia mogą pojawić się w każdej chwili wraz z podjęciem decyzji o otworzeniu biura przez kolejnego klienta.

- Choć gospodarki światowe, także polska, zmagają się z kryzysem, w MMC Brainville będzie dużo nowych miejsc pracy dla zdolnych informatyków, zarówno dla takich, którzy zdecydują się na pracę w Nowym Sączu, jak i dla tych preferujących pracę zdalną. Wczoraj rozpoczął się pełen proces rekrutacji na potrzeby firm, które zdecydowały się lub planują otworzyć swoje biura w MMC Brainville we wrześniu 2012 roku - mówi Krzysztof Wnęk.

Aktualnie poszukiwani są programiści Adobe Flex oraz Java. Wszystkie oferty umieszczone są na stronie: http://www.brainville.pl/praca.

Szczegółowe informacje na temat MMC Brainville znajdują się na www.brainville.pl.sadeckie.pl - Nowy Sącz, Gorlice i Limanowa
portal z informacjami regionalnymi z powiatów nowosądeckiego, gorlickiego i limanowskiego. Wszystko o tutejszym sporcie, imprezach, rozrywce, zabytkach, turystyce, edukacji, komunikacji i firmach.


<