MMC Brainville szuka zdolnych informatyków dla swoich najemców
4 December 2011 10:37 AM
Rozmowa z Krzysztofem Wnęk, dyrektorem projektu, na temat ofert pracy i szans, jakie uruchomienie MMC Brainville daje informatykom nie tylko z Nowego Sącza.

MMC Brainville to cały czas projekt w budowie, ruszyć ma dopiero we wrześniu 2012 roku. Czy nie jest za wcześnie na prowadzenie rekrutacji?

Krzysztof Wnęk: Za rok o tej porze MMC Brainville będzie już tętniło życiem i będzie realizowało ciekawe projekty IT. Do tego czasu wszystko musi być gotowe. Z tego względu od kilku miesięcy prowadzimy zaawansowane rozmowy z przedsiębiorcami i młodymi firmami (startupami) dotyczące wynajmu przez nich powierzchni biurowej w naszym parku. Część naszych klientów to firmy spoza Sądecczyzny, dla których decyzja o zlokalizowaniu swojej działalności w naszym parku wiąże się ze stworzeniem nowego zespołu. Dlatego postanowiliśmy aktywnie włączyć się w proces rekrutacji specjalistów dla naszych klientów. Na naszej stronie www.brainville.pl został uruchomiony moduł, za pośrednictwem którego kandydaci mogą zgłaszać chęć pracy dla klientów naszego parku.

Czyli rekrutacja już trwa, ale możliwość pracy w MMC Brainville pojawi się dopiero we wrześniu 2012, po otwarciu nowej infrastruktury parku?
KW: Myślę, że część zgłaszających się kandydatów nie będzie musiała czekać do września 2012 roku. Część firm, które podjęły decyzję o lokalizacji oddziału w MMC Brainville, nie chce czekać do września 2012 roku i już teraz decydują się rozpocząć działalność w Nowym Sączu. Takim przykładem jest firma i3D - zatrudniła w Sączu za naszym pośrednictwem już osiem osób, które we wrześniu 2012 roku będą kontynuować pracę w nowej infrastrukturze parku MMC Brainville. Szczególnie cieszy nas fakt, że nowi pracownicy i3D w Nowym Sączu to absolwenci szkoły Drimagine działającej przy WSB-NLU. Ten przykład pokazuje, w jaki sposób będziemy tworzyć synergię pomiędzy środowiskiem naukowym a przedsiębiorcami, której celem jest rozwój nowych technologii. Dodam, że firma i3D, specjalizująca się w tworzeniu wirtualnej rzeczywistości, rozwija się bardzo dynamicznie: jest tegorocznym laureatem Konkursu Deloitte Fast 50, jej twórcy otrzymali również tytuł Przedsiębiorcy Roku przyznawany przez firmę Ernst & Young, jest też spółką notowaną na New Connect. Wśród jej klientów są światowi giganci, jak np. firma Boeing. Bardzo się cieszymy, że zdecydowali się skorzystać z możliwości dalszego rozwoju, jakie daje MMC Brainville.

Czy w Nowym Sączu znajdzie się wystarczająca liczba osób, które będą odpowiadały profilowi, jakiego szukają klienci MMC Brainville?
KW: Głównie koncentrujemy się na informatykach oraz pasjonatach nowych technologii i multimediów. Z pewnością idealną kuźnią takich osób jest pierwsza w Polsce Szkoła Animacji i Grafiki 3D Drimagine oraz wydziały informatyczne lokalnych uczelni. Oczywiście nie zamierzamy ograniczać się w swoich poszukiwaniach tylko do lokalnego rynku. Interesują nas bardzo informatycy i absolwenci kierunków informatycznych z całej Małopolski i Podkarpacia. W ramach struktur MMC Brainville możemy zaproponować im znacznie więcej niż typowe firmy informatyczne działające zazwyczaj w dużych miastach. Dla nas pasja i odwaga w kreowaniu nowych rozwiązań, produktów jest kluczową wartością. Wdrożenia i przeprowadzone na bazie tych pomysłów komercjalizacje mają stanowić przewagę konkurencyjną naszych klientów i całej społeczności Brainville. U nas nie będzie sztywnych ram i szablonów, bo w ograniczeniach nie ma miejsca na rozwój przełomowych technologii.
Dodatkowym, mocnym atutem pracy w MMC Brainville są wyjątkowe możliwości w życiu prywatnym. Narciarskie pasje nie muszą być urlopowym luksusem, ale mogą stać się codziennością dla osób pracujących w MMC Brainville. Również latem Sądecczyzna oferuje znacznie więcej możliwości aktywności niż duże aglomeracje miejskie. Coraz większa liczba młodych ludzi bardzo ceni to sobie w życiu.

Jakich pracowników szukacie aktualnie?
KW: Wszystkie aktualne oferty umieszczone są na stronie: http://www.brainville.pl/praca. Obecnie szukamy przede wszystkim programistów Adobe Flex oraz Java. Prowadzimy również rozmowy z firmą, która będzie potrzebowała dobrych grafików do realizacji kolejnego, przełomowego projektu gry komputerowej. Dlatego chciałbym szczególnie zachęcić wszystkich potencjalnie zainteresowanych zmianą lub rozpoczęciem pracy do składania aplikacji, nawet jeśli w danym momencie nie ma oferty odpowiadającej specjalności danego kandydata. W trakcie bieżących rozmów z klientami i potencjalnymi najemcami parku stale pojawia się temat rekrutacji, dlatego złożone już aplikacje mogą być w każdej chwili przekazane do przyszłego pracodawcy. Proponuję więc nie zwlekać.
Czekamy na CV zarówno od zdolnych studentów informatyki, jak i doświadczonych pracowników będących na rynku od wielu lat.

MMC Brainville to park technologiczny IT budowany w Nowym Sączu, którego celem jest kompleksowe wsparcie rozwoju firm, których działalność oparta jest na nowych technologiach. MMC Brainville to 12000 m2 powierzchni biurowej ze specjalistycznym zapleczem IT, ale przede wszystkim miejsce, gdzie każdy przedsiębiorca ma szansę otrzymać kompleksowe wsparcie najlepszych ekspertów i kapitał na rozwój nowych projektów.

Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Działanie 5.3 PO IG Wspieranie ośrodków innowacyjności. Fundusze Europejskie dla rozwoju innowacyjnej gospodarki. Wartość dofinansowania wynosi 94,9 mln zł.

Szczegółowe informacje na temat MMC Brainville znajdują się na www.brainville.pl.sadeckie.pl - Nowy Sącz, Gorlice i Limanowa
portal z informacjami regionalnymi z powiatów nowosądeckiego, gorlickiego i limanowskiego. Wszystko o tutejszym sporcie, imprezach, rozrywce, zabytkach, turystyce, edukacji, komunikacji i firmach.


<