PKS Nowy Sącz sprzedaje bilety przez internet
4 March 2011 08:48 AM
Obecnie bilety online kupić można na wybranych trasach: z Nowego Sącz, Krynicy i Muszyny do Krakowa, Nysy, Warszawy, Katowic oraz wielu innych miejscowości pośrednich na tych liniach. Niestety obecnie sprzedaż prowadzona jest tylko na kursy w jedną stronę, bilety powrotne pasażerowie muszą kupować w sposób tradycyjny: w kasie lub u kierowcy.

Przewoźnik prowadzi sprzedaż biletów w internecie ze swojej strony internetowej oraz za pośrednictwem serwisu www.e-podroznik.pl. W portalu można też kupić bilety na kursy realizowane przez innych przewoźników. Aby sprawdzić czy na dany kurs można kupić bilet online, najlepiej wejść na stronę serwisu e-podróżnik.pl i wyszukać dane połączenie. Jeżeli pojawia się ikonka „kup bilet”, można rezerwować bilet.

Sam proces zakupu jest prosty: pasażer podaje dane zakupowe – między innymi ilość osób oraz typ ulgi z jakiej chce skorzystać (np. ulga studencka). Następnie dokonuje płatności jak w każdym innym sklepie internetowym i otrzymuje bilet – w formie SMS'a lub drogą emailową do samodzielnego wydrukowania. Bilet (w postaci SMS'a lub wydruku) podróżny pokazuje kierowcy wsiadając do autobusu.

Bilet kupiony online jest równoznaczny z rezerwacją miejsca siedzącego. Jest to wygodne na obleganych trasach lub w okresie wzmożonego ruchu np. w czasie świąt, wakacji itp. Pasażer kupuje bilet z wyprzedzeniem i unika konieczności stania w kolejce do kasy czy do autobusu, gdyż, za okazaniem biletu, przysługuje mu pierwszeństwo zajęcia miejsca.sadeckie.pl - Nowy Sącz, Gorlice i Limanowa
portal z informacjami regionalnymi z powiatów nowosądeckiego, gorlickiego i limanowskiego. Wszystko o tutejszym sporcie, imprezach, rozrywce, zabytkach, turystyce, edukacji, komunikacji i firmach.


<