Szansa Popradu Muszyna na awans do III ligi
5 August 2010 12:27 PM
Hutnikowi nie przyznano licencji na grę w III lidzę. Przysługuje mu odwołanie od tej decyzji, ale w przypadku negatywnego rozpatrzenia pojawi się problem w postaci nieparzystej liczby zespołów w III lidze (17). PZPN wyraził zgodę, by ta liga liczyła 18 zespołów.

W tej sytuacji możliwe są dwa warianty. Pierwszy z nich zakłada baraż pomiędzy zespołami z 3. miejsc IV ligi małopolskiej oraz świętokrzyskiej. Choć na nieco ponad tydzień przed startem rozgrywek jest to nienajlepsze rozwiązanie. W grę wchodzi również inna opcja. Otóż miejsce Popradu w IV lidze zająłby Hutnik, a miejsce Hutnika w III lidze zająłby Poprad. A pamiętemy, że piłkarze z muszyńskiego klubu do ostatniej kolejki walczyli o awans i dopiero w ostatnim meczu o wszystko przegrali z Janiną Libiąż.sadeckie.pl - Nowy Sącz, Gorlice i Limanowa
portal z informacjami regionalnymi z powiatów nowosądeckiego, gorlickiego i limanowskiego. Wszystko o tutejszym sporcie, imprezach, rozrywce, zabytkach, turystyce, edukacji, komunikacji i firmach.


<