Góralka ze Spytkowic najpiękniejsza w Małopolsce
22 July 2010 04:37 PM
Organizatorem gali była Podhalańska Agencja Reklamowo - Artystyczna „PARA” z Nowego Targu - licencjonowany przedstawiciel konkursu Miss Polonia, a honorowy patronat nad imprezą sprawował burmistrz miasta - Marek Fryźlewicz.

O tytuł najpiękniejszej panny w województwie województwa ubiegało się 15 dziewcząt w wieku 18-25 lat będących przedstawicielkami powiatów: nowosądeckiego, limanowskiego, krakowskiego, suskiego, olkuskiego, nowotarskiego i tatrzańskiego.

Kandydatki zaprezentowały się zgromadzonej publiczności i jury w trzech odsłonach. Najpierw wystąpiły w strojach inspirowanych góralszczyzną autorstwa Andrzeja Siekierki - utytułowanego projektanta mody z Podhala, następnie pojawiły się w sukniach koktajlowych, a w trzecim wyjściu w strojach kąpielowych Samanty. Rywalizowały o tytuł najpiękniejszej w Małopolsce, prawo awansu do ćwierćfinału konkursu Miss Polonia oraz nagrody rzeczowe.

Koronę najpiękniejszej - Agnieszce Kościelniak - przekazała ubiegłoroczna Miss Polonia Małopolski - Agnieszka Steczkiewicz, a werdykt jury ogłosił przewodniczący - prezes Biura Miss Polonia, Witold Asminowicz. Tytuł I Wicemiss Polonia Małopolski otrzymała Aneta Bartusiak z Muszyny, a II Wicemiss została Justyna Kraszewska z Nowego Sącza. Również internauci, na stronie internetowej www.malopolskaonline.pl wybrali swoją miss. Ten tytuł zdobyła Anna Kaczor z Nowego Sącza.

W trakcie gali, na ponad dwudziestometrowym wybiegu, wystąpiły również modelki z całego województwa. Gościem specjalnym była też Zuzanna Brończyk, która z końcem czerwca wygrała finał pierwszej edycji telewizyjnego konkursu na „Supermodelkę”, a jest mieszkanką Małopolski. Zobaczyliśmy kolekcje m.in. Tomasza Bełciaka z Lasku koło Nowego Targu - absolwenta krakowskiej SAPU, który wystąpił ze swoją najnowszą, już trzecią kolekcją „Night Clubbing” inspirowaną światową ikoną mody popkultury lat 80. - Grace Jones. Pokazana została także awangardowa kolekcja dyplomowa Pat Guzik "Over The Rainbow", nagrodzona podczas Cracow Fashion Awards stypendium w Academy of Design and Haute Couture w Walencji. Kolekcja ta została dostrzeżona i zaprezentowana również w Hanowerze oraz w Rydze. Dorota Pietruszka z Krakowa - absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie zaprezentowała kolekcję „Coffee Break”, która stała się dla niej przepustką do Academy of Design and Haute Couture w Walencji, a w czerwcu została pokazana również podczas tegorocznego Warsow Fashion Street. Pojawiła się też zmysłowa kolekcja bielizny Samanty. W programie gali znalazł się również mini recital Beaty Węglarz - wokalistki grupy Taryffa i laureatki telewizyjnego programu „Droga do gwiazd”.

del/sadeckie.pl - Nowy Sącz, Gorlice i Limanowa
portal z informacjami regionalnymi z powiatów nowosądeckiego, gorlickiego i limanowskiego. Wszystko o tutejszym sporcie, imprezach, rozrywce, zabytkach, turystyce, edukacji, komunikacji i firmach.


<