Pożegnanie burmistrza Waldemara Serwińskiego
16 July 2009 12:15 PM
Burmistrza żegnały tłumy mieszkańców Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna oraz liczne delegacje gości, w tym samorządowcy z obu stron granicy. Podczas uroczystości żałobnych wicewojewoda małopolski udekorował trumnę przyznanym pośmiertnie Waldemarowi Serwińskiemu przez prezydent RP Lecha Kaczyńskiego Złotym Krzyżem Zasługi „za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej, za osiągnięcia w pracy zawodowej i społeczną pracę dla lokalnej społeczności”. W Urzędzie Gminy Uzdrowiskowej Muszyna wyłożona była księga pamięci, która wypełniała się dziesiątkami wpisów.

- Kochany, drogi Burmistrzu odpocznij sobie po ciężkiej pracy i ciesz się widokiem Boga - mówił ks. prałat Józef Wierzbicki, proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Muszynie. W homilii żałobnej ks. infułat Kostrzewa przypomniał zasługi burmistrza Serwińskiego jako nauczyciela, wychowawcy, a potem radnego i gospodarza Muszyny. – Powołaniem burmistrza jest nie tylko troska o lepszy byt materialny miasta i gminy, ale także czuwanie nad zachowaniem tradycji regionalnej i religijnej, dlaczego zmarły Waldemar czuł się odpowiedzialny także za kształtowanie ludzkich sumień, aby ustrzec je od upadku – mówił kaznodzieja.
Podczas mszy żałobnej wartę honorową przy trumnie pełnili policjanci. Na cmentarzu burmistrza pożegnał w imieniu sądeckich samorządowców starosta Jan Golonka, podkreślając, że „odszedł dobry człowiek i wybitny Sądeczanin”.

Źródło: miesięcznik „Sądeczanin”.sadeckie.pl - Nowy Sącz, Gorlice i Limanowa
portal z informacjami regionalnymi z powiatów nowosądeckiego, gorlickiego i limanowskiego. Wszystko o tutejszym sporcie, imprezach, rozrywce, zabytkach, turystyce, edukacji, komunikacji i firmach.


<