Koniec parkowana pod ratuszem
29 April 2009 08:40 PM
- Nowy plan przewiduje budowę parkingu nad Dunajcem przy ulicy Romanowskiego. O konkretach można będzie mówić dopiero wtedy, gdy plan zostanie uchwalony, czyli na przełomie lipca i sierpnia - mówi rzecznik prezydenta Małgorzata Grybel.

Budową parkingu dla miasta, w zamian za miejsca parkingowe wydzielone dla klientów hotelu, od kilku lat interesują się właściciele Pano ramy. - Prezydent najpierw chce poszukać inwestora, w ostateczności to miasto, za pieniądze z budżetu wybuduje parking - dodaje rzecznik.

Piotr Lachowicz, szef Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej uważa, że plan zlikwidowania parkingu na rynku jest rozwiązaniem sensownym. Mniej podoba mu się natomiast pomysł powierzenia budowy prywatnemu inwestorowi. - Taki przedsiębiorca może mieć zakusy na więcej miejsc dla swoich klientów. Ja uważam, że to powinna być w całości inwestycja miasta. No i ważne, żeby parking był bezpieczny, monitorowany, bo plac nad Dunajcem jest trochę na uboczu. Może rozwiązaniem byłby parking strzeżony, droższy niż zwykły, ale dzięki temu inwestycja szybko by się zwróciła miastu - mówi.

Również zdaniem Lucyny Siei, wiceprezes Nowosądeckiej Izby Turystycznej płyta rynku powinna być wolna od samochodów.

Krzysztof Ruchała, współwłaściciel restauracji Bohema, kilku barów, ogródków na rynku patrzy na plany prezydenta z perspektywy człowieka biznesu. - Wiadomo, samochody parkujące na płycie rynku to nie jest szczegól nie estetyczny i pożądany przez turystów widok, ale z drugiej strony, jako człowiek, który prowadzi tu interesy, z obserwacji wiem, że gdy jest dostęp, jest sukces. Klient jest wygodny - powiedział "Dziennikowi Polskiemu".


Więcej w Dzienniku Polskimsadeckie.pl - Nowy Sącz, Gorlice i Limanowa
portal z informacjami regionalnymi z powiatów nowosądeckiego, gorlickiego i limanowskiego. Wszystko o tutejszym sporcie, imprezach, rozrywce, zabytkach, turystyce, edukacji, komunikacji i firmach.


<