Plebiscyt sportowy rozstrzygnięty
10 March 2008 02:51 PM
W kategorii „Młode Talenty” specjalne wyróżnienie otrzymał dwunastolatek – Oskar Michałek, który jest Halowym Drużynowym Mistrzem Polski w tenisie ziemnym. W rankingu ogólnopolskim Polskiego Związku Tenisowego do lat 12 zajmuje drugie miejsce. W kategorii „Impreza Roku” zwyciężył Dziecięcy Turniej Piłkarski im. Adama Siei. Miłosz Hebda, reprezentant Polski – grup młodzieżowych w siatkówce, wychowanek Klubu Dunajec i trenera Leszka Machety wygrał w kategorii „Odkrycie Roku”.

Najsympatyczniejszą zawodniczką ubiegłego roku została wybrana Katarzyna Wańczyk, reprezentantka Polski w piłce ręcznej juniorek. Zawodniczka rozpoczynała grę w Olimpii Nowy Sącz, obecnie jest reprezentantką Beskidu.

Najlepszym trenerem roku został wybrany Mirosław Hajdo, szkoleniowiec Kolejarza Stróże. W kategorii „Najlepszy Działacz Sportowy” zwyciężył Tomasz Kutyba, prezes Rugby Club Nowy Sącz. Laureat plebiscytu planuje wybudować stadion w Nowym Sączu, który ma służyć nie tylko rugbistom.

Podopieczni klubu sportowego Start, z prezesem Andrzejem Szkaradkiem na czele odebrali nagrodę w kategorii „Drużyna Roku”. W plebiscycie na dziesięciu najpopularniejszych zawodników roku, w którym laureatów wybierali czytelnicy Gazety Krakowskiej i słuchacze Radia Galicja wyłoniono następujących laureatów.

10. Artur Prokop – Kolejarz Stróże
9. Stanisław Bodziony – Sandecja Nowy Sącz
8. Rafał Dudek – Kick-Boxer Nowy Sącz
7. Sylwia Borek – racketlon
6. Tomasz Kowal
5. Dorota Pykosz – Muszynianka Fakro
4. Dawid Janczyk – CSKA Moskwa
3. Kasia Rogowiec – Mistrzyni Paraolimpijska
2. Paweł (Harnaś) Kołodziej
1. Justyna Kowalczyk – jedna z najlepszych zawodniczek świata w narciarstwie biegowym.


Gościem specjalnym gali był Dariusz Gnatowski, popularny polski aktor, który bawił publiczność licznymi monologami. Przybyli na galę sportową goście wysłuchali także piosenek w wykonaniu zespołu wokalnego pod kierownictwem Tomasza Wolaka.

Leszek Langer
Biuro Prasowe UM Nowego Sącza
sadeckie.pl - Nowy Sącz, Gorlice i Limanowa
portal z informacjami regionalnymi z powiatów nowosądeckiego, gorlickiego i limanowskiego. Wszystko o tutejszym sporcie, imprezach, rozrywce, zabytkach, turystyce, edukacji, komunikacji i firmach.


<