Na Jaworzynie i w Kasinie
19 November 2007 09:09 AM
W połowie minionego tygodnia właściciele tych dwóch stacji zapraszali do siebie, licząc, że utrzyma się zimowa aura. I nie pomylili się. W Krynicy na otwartych już trasach II, III i "Żółwiku" pokrywa śniegu wynosi ok. 40 cm.

- W naszym regionie czynne były trzy wyciągi na Jaworzynie - mówi dyżurny GOPR Aleksander Gorszko. - Wielu narciarzy przyjechało w sobotę i niedzielę. W górnej części można było świetnie sobie pojeździć. A szusowanie po ubitym świeżym puchu to prawdziwa przyjemność.

Pierwsi alpejczycy pojawili się też na Śnieżnicy w Kasinie Wielkiej. Tam czekała na nich wybudowana niedawno kolejka krzesełkowa. Grubość pokrywy - od 40 do nawet 70 cm.

W pozostałym ośrodkach w naszym regionie trwają przygotowania do nowego sezonu. Ciekawe, czy sroga zima, która rozpoczęła się wyjątkowo wcześnie, bo w połowie listopada, utrzyma się do Bożego Narodzenia. Przypomnijmy, że poprzednia była kapryśna, znacznie krótsza od wielu wcześniejszych i niektórym stacjom przyniosła duże straty finansowe.

ZOBACZ KAMERKI INNTERNETOWE NA STOKACH

Jaworzyna Krynicka - górna stacja kolei gondolowej
Jaworzyna Krynicka - dolna stacja kolei gondolowej
Jaworzyna Krynicka - szczyt

Ryterski Raj - dolna stacja
Ryterski Raj - górna stacja


Więcej w Dzienniku Polskimsadeckie.pl - Nowy Sącz, Gorlice i Limanowa
portal z informacjami regionalnymi z powiatów nowosądeckiego, gorlickiego i limanowskiego. Wszystko o tutejszym sporcie, imprezach, rozrywce, zabytkach, turystyce, edukacji, komunikacji i firmach.


<