Pociąg do przyjemności
5 September 2007 09:50 AM
Program trzeciego już Małopolskiego Pociągu do przyjemności zapowiada dziesięć godzin atrakcji na peronach, stoły z potrawami regionalnymi, występy zespołów ludowych i wspólną biesiadną jazdę.

Tym razem Ogólnopolskie Forum Rozwoju Kolejowych Szlaków Turystycznych, główny organizator imprezy mającej promować uroki starej trasy kolejowej, zadbało, aby rzeczywiście na każdej stacji mijane gminy pokazały, co mają najlepszego.

Zabawa zacznie się na stacji PKP Nowy Sącz już o godz. 8 rano, a więc półtorej godziny przed odjazdem pociągu. Na pasażerów będzie czekać piknik peronowy, w który zaangażowało się zarówno miasto - szykując imprezy, jak i powiat nowosądecki.

Pociąg zatrzyma się po drodze w Marcinkowicach, Limanowej, Tymbarku, Dobrej, Kasinie Wielkiej, Mszanie Dolnej i w Rabce-Zdroju. Na przyjezdnych wszędzie będą czekać stoły zastawione jadłem, występy zespołów ludowych, kiermasze, stoiska promocyjne. Mile widziane będą stroje retro.

Od poniedziałku w kasach PKP w Nowym Sączu będzie można kupić bilety. Cena to 40 zł, w co - jak podkreśla prezes forum Ryszarda Leszczyńska - wliczono wszystkie atrakcje całego dnia. Impreza odbędzie się pod patronatem "Dziennika Polskiego".


Więcej w Dzienniku Polskimsadeckie.pl - Nowy Sącz, Gorlice i Limanowa
portal z informacjami regionalnymi z powiatów nowosądeckiego, gorlickiego i limanowskiego. Wszystko o tutejszym sporcie, imprezach, rozrywce, zabytkach, turystyce, edukacji, komunikacji i firmach.


<